Центри обробки даних у Малайзії потерпають від підвищення тарифів на електроенергію

Малайзія ще донедавна вважалася перспективним майданчиком для цифрових інвестицій завдяки доступній електроенергії та стабільній енергосистемі. Однак оператори центрів обробки даних переживають хвилю занепокоєння. З 1 липня в країні набули чинності нові тарифи на електроенергію, які виявилися значно вищими за очікування. Це може підірвати конкурентоспроможність країни порівняно із Сінгапуром, де через нестачу землі інвестори давно шукають альтернативу.

Нові тарифи на електроенергію

Оператори повідомляють про потенційне зростання витрат на електроенергію на 10-14%, не враховуючи щомісячну паливну надбавку, яку уряд планує коригувати відповідно до вартості палива й валютного курсу. Приміром, об’єкт потужністю 100 МВт може додатково витрачати до 20 мільйонів доларів на рік.

Особливо занепокоєні ті оператори, які підпадають під категорію надвисокої напруги. Саме вони отримають найвищі тарифи. І хоча цього місяця паливна надбавка дорівнює нулю, у майбутньому ця складова може стати серйозним тягарем для бюджету.

Водночас компанії,такі як Equinix, вже вивчають можливості переходу на альтернативні джерела енергії. Їхній керуючий директор Чіам Тат Інн наголошує, що великі дата-центри сплачуватимуть непропорційно вищу частку за мережеву інфраструктуру порівняно з меншими конкурентами.

Аналітики попереджають, що в умовах невизначеності частина інвесторів може заморозити проєкти або переорієнтуватися на інші ринкиВ’єтнам або Таїланд. Президент Асоціації центрів обробки даних Малайзії Махадхір Азіз закликав уряд переглянути тарифну політику, аби уникнути відтоку цифрових капіталовкладень.

Читайте далі

Як штучний інтелект трансформує український бізнес у 2026 році

У 2026 році штучний інтелект остаточно перейшов зі статусу...

Тенденції розвитку українського IT-аутсорсингу на тлі глобальних змін ринку

Українська індустрія IT-аутсорсингу продовжує адаптуватися до трансформацій світового технологічного...

У чіпах Apple знайшли вразливість, яка небезпечна для старих iPhone

У процесорах Apple для iPhone виявили вразливість, яка зачіпає низку старіших пристроїв і може бути використана для обходу систем захисту.

OpenAI запускає програму для виправлення вразливостей у відкритому коді

Компанія OpenAI запускає програму, яка допоможе розробникам відкритого ПЗ швидше знаходити та виправляти помилки безпеки.

Imec показала нові рішення для пам’яті ШІ

Бельгійський дослідницький центр Imec представив дві нові розробки у сфері пам’яті для комп’ютерів та систем штучного інтелекту.