Apple витрачає більше 2,3 ТВт∙год електроенергії на свої дата-центри

Згідно з останніми звітами, компанія Apple витратила понад 2,3 ТВт∙год електроенергії на живлення своїх дата-центрів у 2023 році. Компанія заявила, що це споживання повністю компенсується покупкою PPA-сертифікатів, що вказує на зростання її зусиль у зменшенні вуглецевого відбитку.

За даними Environmental Progress Report, найбільшим споживачем електроенергії серед об’єктів Apple став кампус у Месі (штат Арізона), де 82% електрики походило від сонячної енергії. Слідом за ним ідуть дата-центри в Мейдені (Північна Кароліна), Ріно (Невада), Прайнвіллі (Орегон) та інших місцях, які також активно використовують відновлювальні джерела енергії.

Крім того, компанія також використовує колокейшн-потужності, що стає все більш енергоефективними: вперше в історії їхнє енергоспоживання знизилось з 487,9 ГВт у 2022 році до 387 ГВт у 2023 році, що вказує на тенденцію до оптимізації та впровадження відновлювальних джерел енергії.

Незважаючи на відсутність даних щодо використання хмарних послуг у звітах, вважається, що Apple продовжує активно використовувати послуги провайдерів хмарних послуг, таких як Google Cloud і AWS, з метою розширення своєї інфраструктури та розробки нових проєктів.

Читайте далі

Як штучний інтелект трансформує український бізнес у 2026 році

У 2026 році штучний інтелект остаточно перейшов зі статусу...

Тенденції розвитку українського IT-аутсорсингу на тлі глобальних змін ринку

Українська індустрія IT-аутсорсингу продовжує адаптуватися до трансформацій світового технологічного...

У чіпах Apple знайшли вразливість, яка небезпечна для старих iPhone

У процесорах Apple для iPhone виявили вразливість, яка зачіпає низку старіших пристроїв і може бути використана для обходу систем захисту.

OpenAI запускає програму для виправлення вразливостей у відкритому коді

Компанія OpenAI запускає програму, яка допоможе розробникам відкритого ПЗ швидше знаходити та виправляти помилки безпеки.

Imec показала нові рішення для пам’яті ШІ

Бельгійський дослідницький центр Imec представив дві нові розробки у сфері пам’яті для комп’ютерів та систем штучного інтелекту.