Американська компанія Axiom Space готується запустити свою четверту місію Ax-4. Як заявив новопризначений генеральний директор Теджпол Бхатія, ця місія не лише знаменує черговий політ до МКС, а й стане першою беззбитковою у діяльності компанії.
Космічна місія Axiom Space
Унікальність космічної місії Ax-4 ще й у тому, що всі її учасники – представники національних урядів. Індія, Польща та Угорщина відряджають по одному астронавту, для кожної з цих країн це лише другий подібний політ в історії.
Наразі місії Axiom здійснюються за допомогою корабля SpaceX Dragon, а сама компанія виступає інтегратором і координатором космічних програм. У перспективі Axiom планує приєднати до МКС власні модулі, які в майбутньому утворять окрему комерційну станцію.
Попри нещодавні політичні конфлікти між Ілоном Маском і Дональдом Трампом, що викликали хвилювання в галузі, Axiom зберігає нейтралітет і концентрується на власному курсі.
До речі, новий CEO перебуває на посаді лише четвертий тиждень, замінивши співзасновника Кама Гаффаріана. Втім, до цього він чотири роки працював директором з доходів компанії. Бхатія зізнався, що завжди мріяв про космос і сподівається колись стати одним з його дослідників.
