Стартап Arbor Energy, за підтримки кліматичної ініціативи Frontier, готується запустити електростанцію, що використовуватиме відходи біомаси як паливо. Крім того цей процес допомагатиме уловлювати вуглець. За угодою на $41 мільйон, Arbor до 2030 року має вилучити 116 тисяч тонн CO₂, виробляючи при цьому екологічно чисту енергію для центрів обробки даних.
Екологічна електростанція від Arbor
Електростанцію, яку збудують у Луїзіані, очолює колишній інженер компанії SpaceX Бред Гартвіг. У центрі унікальної технології система BiCRS, яка дозволяє спалювати синтезований газ, утворений із біомаси, із майже повним захопленням СО₂.
Робота станції побудована на кільцевому процесі. Біомаса розчиняється надкритичним CO₂, утворюючи водень і чадний газ. Суміш згоряє у камері згоряння з використанням чистого кисню, генерує електроенергію через турбомашину, а вуглекислий газ вловлюється й транспортується для підземного зберігання.
Головне, що майже 99% викидів СО₂ фіксується, перетворюючи установку на інструмент негативного викиду, а не просто низьковуглецевий проєкт. Arbor гарантує, що спалюватиме виключно біомасу, дотримуючись принципів сталого розвитку.
Хоча установка здатна працювати й на природному газі, Arbor фокусується на “зеленому” векторі. І якщо біоенергетика з уловлюванням та зберіганням вуглецю отримає ширше впровадження, вона може суттєво скоротити викиди.
