У четвер прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе заявив, що дітям віком до 16 років буде заборонено користуватися соціальними мережами. Подібна ініціатива проводиться в рамках заходів із захисту психічного здоров’я молоді. Компанії, які надають доступ до соцмереж зобов’язані дотримуватися нових правил, інакше їм загрожує штраф.
Також Ентоні Альбанезе повідомив, що відповідний закон буде прийнятий у цьому місяці. Платформи соціальних мереж повинні вжити розумних заходів для запобігання доступу до контенту неповнолітніх користувачів. Відповідальність за дотримання цієї норми лежатиме на платформі, а не на батьках чи самих користувачах.
Попередній досвід
Ця ініціатива не є першим кроком Австралії у регулюванні діяльності великих техногігантів. У 2021 році уряд змусив компанії Facebook і Google платити за новинний контент, а нещодавно подав до суду на X Corp. Ілона Маска за поширення контенту, який не відповідає стандартам безпеки.
Крім того, уряд розглядає можливість прийняття додаткових заходів для боротьби з дезінформацією в соцмережах. За словами Альбанезе, хоча нові обмеження можуть мати свої виклики, основна мета – підвищити безпеку молоді онлайн. Представники соціальних мереж, як-от Meta, підтримують вікові обмеження. Однак зауважують, що необхідно розвивати механізми їх впровадження.
