Компанія YouTube погодилася виплатити 24,5 мільйона доларів у межах мирової угоди з президентом США Дональдом Трампом. Позов стосувався блокування його акаунта після подій 6 січня 2021 року у Вашингтоні. Тоді натовп прихильників штурмував будівлю Капітолію. Відповідні документи були оприлюднені 29 вересня.
Справа проти YouTube
Ця угода робить Google останньою з великих технологічних компаній, що владнала суперечки з Трампом. Ще у липні 2021 року політик подав позови проти платформи X, компанії Meta та Alphabet, звинувачуючи їх у цензурі консервативних голосів. Раніше цього року Meta погодилася на компенсацію близько 25 мільйонів доларів, а X – на 10 мільйонів.
Згідно з домовленістю з YouTube, 22 мільйони доларів буде спрямована до Trust for the National Mall. Це неприбуткова організація, яка курує проєкт зведення бальної зали вартістю 200 мільйонів доларів у Білому домі. Будівля площею понад 8,3 тисячі квадратних метрів має бути готова ще до завершення президентської каденції Трампа у січні 2029 року.
Решта суми піде іншим позивачам, серед яких Американський консервативний союз, а також письменниця Наомі Вулф.
YouTube при цьому не визнає провини й не планує змінювати свої правила чи продуктову політику. Варто зазначити, що акаунт Дональда Трампа у 2021 році не було видалено повністю, однак йому заборонили завантажувати нові відео. Повноцінний доступ до каналу політику повернули лише у 2023 році.
