Єврокомісія ініціювала перевірку щодо соціальної мережі X (раніше – Twitter) через можливе порушення європейського законодавства про цифрові послуги. Про це повідомляється на сайті ЄК.
Приводом до перевірки стали результати розслідування, яке Єврокомісія провела у жовтні. Тоді компанія надала європейському відомству два звіти і відповіла на її запитання, зокрема щодо поширення “незаконного контенту” про війну між ХАМАС та Ізраїлем.
У рамках ревізії буде оцінено:
- дотримання закону про цифрові послуги в частині протидії розповсюдженню незаконного контенту;
- ефективність заходів, вжитих для боротьби з маніпулюванням інформацією в X;
- ефективність заходів, вжитих підвищення прозорості платформи;
- наскільки позначки на облікових записах у вигляді галочок, які можна отримати при оформленні платної підписки, вводять користувачів в оману.
Початок офіційної перевірки дає можливість Єврокомісії брати із соціальної мережі зобов’язання “виправляти положення з питань, що є предметом розгляду”. Терміни завершення розслідування не позначаються, вони залежить від низки чинників.
Згідно з європейським законодавством, якщо ЄК виявить порушення, компанії загрожує штраф до 6% від глобального доходу.
Процедуру розслідування було запущено у жовтні. Газета Politico тоді писала, що Євросоюз вперше проводить подібну перевірку. Гендиректорка X Лінда Яккаріно зазначала, що платформа “активно працює над задоволенням оперативних потреб конфлікту” між Ізраїлем та ХАМАС. За її словами, після нападу палестинського угруповання соцмережа вжила заходів щодо видалення або маркування “десятків тисяч фрагментів контенту”.
Своєю чергою портал Business Insider вказував, що власник X Ілон Маск задумався про блокування соціальної мережі на території ЄС. Підставою для цього, за інформацією ЗМІ, може стати небажання Маска дотримуватись вимог європейського законодавства, яке набуло чинності наприкінці серпня 2023 року. Цілями цього документа було названо боротьбу з дезінформацією та захист дітей.
