Дослідники з Королівського технологічного інституту Швеції представили нову методику виробництва нанолистів оксиду графена (GO) з вуглецевих волокон, що може значно зменшити залежність акумуляторної індустрії від традиційного графіту.
Про це повідомляється на офіційному сайті університету.
Зазвичай оксид графена отримують із викопного графіту, що вимагає використання агресивних хімікатів і може призводити до варіацій якості кінцевого продукту. Крім того, Європейський Союз імпортує майже весь свій графіт з Китаю.
Шведські вчені розробили більш екологічно чистий метод отримання оксиду графена, перетворюючи вуглецеві волокна за допомогою електрохімічного окислення в ванні з водою і азотною кислотою. Цей процес дозволяє нанорозмірному оксиду графена відшаровуватися від поверхні вуглецевих волокон під впливом електричного струму. Властивості отриманого матеріалу відповідають характеристикам оксиду графена, отриманого з викопного графіту.
Цей новий метод забезпечує вихід 200 міліграмів оксиду графена на грам вуглецевого волокна, що робить його економічно ефективним для масштабованого виробництва.
“Графітові батареї функціонують завдяки шаруватому графену всередині, і цей метод дозволяє отримувати таку структуру з комерційних вуглецевих волокон. У майбутньому автомобільна промисловість залежатиме від акумуляторної енергії, і нам потрібно знайти альтернативи для видобутку графіту“, — прокоментував професор Річард Олссон.
У дослідженні були використані вуглецеві волокна з поліакрилонітрилу, але, за словами професора Олссона, метод можна адаптувати для використання біомаси або побічних продуктів лісової промисловості. Вчені також планують досліджувати різні біологічні джерела вуглецевих волокон та глибше вивчити механізм роботи цього процесу.
