Японія планує значно посилити заходи проти монополій технологічних компаній, збільшуючи штрафи до 20% від обсягів продажів у країні. Згідно з інформацією, оприлюдненою Nikkei, це більше ніж утричі перевищить поточний рівень штрафів, встановлений антимонопольним законодавством.
Новий японський законопроєкт спрямований на запобігання утворенню монополій на ринку розповсюдження додатків, зокрема, його застосовуватимуть до таких гігантів як Apple та інших розробників операційних систем для смартфонів.
За цим законопроєктом оператори мобільних платформ, зокрема Apple і Google, мають забезпечити можливість роботи сторонніх магазинів додатків та платіжних систем. Порушення цих вимог може призвести до штрафів.
Поточне законодавство Японії дозволяє Комісії зі справедливої торгівлі накладати штрафи на компанії у розмірі 6% від обсягів продажів. Проте, нова норма збільшить цей розмір до 20%, що означає, що компанії, які блокують доступ конкурентів до своїх магазинів додатків, будуть оштрафовані на 20% від загального доходу, отриманого від розповсюдження додатків.
Розробники мобільних операційних систем вже отримують величезні доходи, а нинішні штрафи часто критикуються як неефективні для запобігання порушенням. Відомо, що Комісія із справедливої торгівлі незабаром представить повний текст законопроекту профільним групам законодавців.
Аналогічні заходи посилюються і в інших країнах, таких як Європейський союз, де недавно набув чинності «Закон про цифрові ринки» (DMA), який передбачає штрафи до 10% від обсягів світових продажів і до 20% за повторні порушення.
