Понад 90% жителів України вважають інтернет базовою потребою – такою ж, як їжа. Про це свідчать результати дослідження, яке провело Міністерство цифрової трансформації.
Урядове відомство проводить опитування щодо цифрової грамотності раз на два роки. Цього разу в ньому взяли участь 2005 дорослих, 402 дитини віком від 10 до 17 років, а також 404 людини у віці 18-59 років, які мають порушення слуху.
93,8% учасників дослідження розповіли, що можуть вільно підʼєднатися до мережі Інтернет. Цей показник свідчить про 5-відсоткове зростання порівняно з 2019 роком. Якістю звʼязку задоволені 83,2% опитаних.

При цьому 91,2% людей назвали доступ до мережі базовою потребою, тобто як і доступом до продуктів харчування.

Що стосується цифрових навичок, які мають українці, то кількість підлітків з низьким рівнем зменшилась до 12,4%, тобто на 1,7% порівняно з 2019 роком. Відповідно, молодь в Україні має високий рівень таких навичок.
Серед людей із порушенням слуху показник тих, хто володіє низьким рівнем, зменшився з 49,3% до 38,1%.
Загалом більшість опитаних зазначили, що їхні навички стали кращими. При цьому динаміка покращень зросла на 29,4%, якщо порівнювати з 2019 роком.
