Німецький стартап Polarise планує побудувати новий центр обробки даних для штучного інтелекту потужністю 30 мегават. Проєкт має з’явитися в баварському місті Амберг і запрацювати приблизно у середині 2027 року.
Новий дата-центр
За даними компанії, у майбутньому об’єкт можна буде розширити до 120 мегават. Такий центр може суттєво збільшити національні обчислювальні ресурси для систем штучного інтелекту. За оцінками галузевої організації Bitkom, наприкінці минулого року сумарна потужність центрів обробки даних у Німеччині становила близько 530 мегават. Водночас значну частину цієї інфраструктури контролюють іноземні компанії.
Європейські держави дедалі частіше говорять про необхідність технологічного суверенітету. Через геополітичну напруженість, торгові суперечки та різні правила регулювання інтернету уряди прагнуть мати більше контролю над даними та цифровою інфраструктурою.
Деталі інвестицій у новий центр компанія не розкриває. За словами представників Polarise, остаточна сума залежатиме від кількості клієнтів, які розмістять у центрі власні сервери або орендуватимуть обчислювальні ресурси.
Для порівняння, відкритий минулого місяця 12-мегаватний дата-центр Polarise у Мюнхені оцінюється приблизно в один мільярд євро.
Компанія також заявила, що новий центр отримуватиме електроенергію з вітрових і сонячних електростанцій, а надлишок енергії зберігатиметься в акумуляторах. Це має зменшити витрати на енергію.
