На зустрічі з керівниками провідних IT-корпорацій Дональд Трамп заявив, що його адміністрація найближчим часом введе суттєві, але помірні тарифи на напівпровідники. Нововведення стосуватиметься компаній, що не будують заводи у США.
Якщо вони приїдуть, інвестуватимуть, створюватимуть робочі місця – тарифу не буде, – наголосив президент.
Дональд Трамп і його тарифи
Політика тарифів стала ключовим інструментом Трампа ще з першого президентства. Він активно використовує мита для тиску на іноземних партнерів та стимулювання внутрішніх інвестицій. Він навіть пропонував 100% тариф на імпорт напівпровідників, однак із винятком для компаній, які вже відкривають виробництво в США.
Серед тих, хто вже зробив кроки в цьому напрямку, – тайванська TSMC, південнокорейські Samsung та SK Hynix, а також Apple. Остання пообіцяла інвестувати 600 мільярдів доларів у США протягом наступних чотирьох років.
Водночас ініціатива стикається з юридичними перешкодами. Раніше суд нижчої інстанції визнав неконституційними більшість тарифів, які Трамп запроваджував на основі закону 1977 року. Адміністрація вже звернулася до Верховного суду, аби захистити своє право використовувати ці повноваження.
Запровадження мит може посилити напруженість у світовій економіці, де напівпровідники штучного інтелекту залишаються критично важливим ресурсом.
