Президент Дональд Трамп ухвалив рішення про запровадження 25% мита на всі імпортовані в США автомобілі, а також на деякі автозапчастини. Це суттєво вплине на автомобільний ринок, підвищуючи ціни на нові та вживані авто. Однак однією з компаній, яка може отримати вигоду від цього рішення, є Tesla.
Tesla у виграшній позиції
Tesla уникає нових імпортних тарифів, оскільки її автомобілі не підпадають під податок у 25%. Водночас компанія імпортує 20-30% автозапчастин, що вплине на собівартість виробництва, але Маск заявив, що це не стане критичним ударом.
Протягом останніх років Tesla доклала чималих зусиль для налагодження локальних ланцюжків постачання, і тепер це рішення приносить плоди. У той час як конкуренти змушені шукати вихід із ситуації, Tesla залишається в більш вигідному положенні.
Нові мита серйозно вдарять по великим автовиробникам, які виробляють свої електромобілі за межами США. Ford виробляє електричний Mustang Mach-E та популярний гібридний пікап Maverick у Мексиці, що означає, що ціни на ці моделі можуть зрости. Hyundai, що активно розвиває свій сегмент електромобілів у США, майже всі свої моделі випускає в Південній Кореї.
Серед стартапів ситуація складніша. Rivian та Lucid Motors виробляють свої автомобілі в США, тому їм не загрожують мита на авто. Проте обидві компанії залежать від імпорту запчастин, що може суттєво вплинути на дохідність компанії.
