Компанія SpaceX вразила світ зв’язку відправленням повідомлення через супутник Starlink безпосередньо на стільниковий телефон, і цей експеримент виявився досить успішним.
Компанія опублікувала твіт 26 лютого, в якому заявила про успішність перевірки технології, що дозволяє використовувати супутниковий зв’язок для передачі даних на стільникові телефони.
Ця технологія відкриває нові перспективи для зв’язку в будь-якій точці земної поверхні, навіть там, де традиційні мережі можуть бути обмежені або відсутні.
Бен Лонгмайєр, старший директор SpaceX з проектування супутників, відзначив, що навіть в розташуванні біля Кремнієвої долини, де зазвичай зв’язок буває найсильнішим, супутниковий зв’язок Starlink виявився більш надійним.
SpaceX планує отримати дозвіл від Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) ще цього року для початку надання комерційних послуг. Перші послуги будуть включати обмін SMS, з пізнішим додаванням голосового зв’язку та передачі даних.
У США ці послуги будуть доступні лише абонентам оператора зв’язку T-Mobile, а компанія також планує співпрацювати з операторами в інших країнах, такими як KDDI в Японії, Optus в Австралії і Rogers Communications в Канаді.
