Антимонопольна служба Франції наклала штраф у розмірі 13,5 млн євро на компанію Sony. Причиною стали обмеження для сторонніх виробників ігрових контролерів, призначених для приставки PlayStation 4, пише Gizchina.
Регулятор виніс це рішення у відповідь на звернення Subsonic, французького виробника контролерів для відеоігор.
У заяві Антимонопольної служби наголошується, що Sony порушувала закони про зловживання домінуючим становищем на ринку постачання контролерів для PS4 протягом чотирьох років. Компанія запровадила систему технічної протидії з листопада 2015 року для боротьби з контрафактом. Але це, на думку регулятора, фактично стримувало роботу контролерів від сторонніх виробників, які не мають ліцензії від Sony.
Хоча метою була боротьба з неліцензійними копіями, антимонопольна служба визнала цей крок невідповідним. Особливо наголошується на тому, що отримання ліцензії вимагало підключення до партнерської програми Sony. Проте компанія відмовлялася надати список умов для цього процесу.
Висновок підкреслює, що поєднання цих практик завдало серйозних збитків іміджу сторонніх виробників, уповільнило їх розвиток на ринку та створило ризик їхнього витіснення.
