На тлі зростаючої напруженості в Європі, Швеція активізує зусилля у сфері оборони. У вівторок, 17 червня, Збройні сили Швеції оголосили про приєднання до інноваційної ініціативи NorthStar 5 – спільного проєкту компаній Telia та Ericsson. Програма зосереджена на тестуванні та впровадженні передових 5G-рішень для промислових та оборонних цілей.
5G на захисті національних інтересів
За словами бригадного генерала Маттіаса Гансона, головного ІТ-офіцера шведських військ, стрімке погіршення геополітичної ситуації в останні пів року стало каталізатором для негайних дій.
Ключовим завданням ініціативи є модернізація військового зв’язку, підвищення кібербезпеки та розвиток логістичних рішень на базі цивільних технологій. Зокрема, розглядається застосування 5G для управління безпілотниками, а також інтеграція із супутниковими, радіо- та оптоволоконними каналами зв’язку.
Швеція вже витрачає понад 2,7% ВВП на оборону й оголосила про намір довести цей показник до 3,5% до 2030 року. Нове партнерство передбачає не лише роботу з Telia та Ericsson, а й активне залучення стартапів для пошуку нестандартних рішень військових задач.
Після ослаблення позицій США як гаранта безпеки Європи, країни регіону прагнуть самостійно укріплювати обороноздатність.
