27 липня мережа супутникового інтернету Starlink компанії SpaceX зазнала одного з наймасштабніших збоїв у своїй історії. Близько 61 тисячі користувачів у США та Європі повідомили про раптову втрату доступу до мережі. Це стало неабияким викликом для системи, яку вважали зразком стабільності та надійності.
Що трапилося зі Starlink
Причиною збою, як з’ясувалося пізніше, став внутрішній збій програмного забезпечення, що вивів із ладу ключові сервіси, які забезпечують роботу основної мережі. Про це повідомив віцепрезидент Starlink Engineering Майкл Ніколлс, вибачившись перед користувачами й запевнивши, що компанія вже працює над усуненням причин. Особисто вибачення висловив й Ілон Маск, пообіцявши запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.
Несправність тривала приблизно 2,5 години, що стало найбільш тривалим і масовим відключенням Starlink з моменту запуску проєкту. За словами експертів, зокрема Дуга Мадорі з аналітичної компанії Kentik, інцидент мав глобальний характер. Він міг трапитися як через невдале оновлення ПЗ, так і через ймовірну кібератаку.
За останні роки Starlink активно розширюється, розгортаючи нове покоління супутників та укладаючи стратегічні партнерства, зокрема з T-Mobile. Мережа вже підтримує надсилання екстрених текстових повідомлень, через супутник. Тобто без потреби в наземній інфраструктурі, що критично важливо для віддалених регіонів.
