В китайському суді підтверджено вимогу компанії OPPO зменшити ліцензійні відрахування, які сплачуються компанії Nokia за кожен проданий смартфон.
Про це пише South China Morning Post.
Рішення суду, яке стосується лише Китаю, дозволяє OPPO оскаржити розміри ліцензій, які наразі становлять до €3 за пристрій, що підтримує мережі від 2G до 5G.
Незважаючи на це, Nokia планує подати апеляцію, наголошуючи, що юрисдикція рішення обмежена Китаєм і представляє лише одну сторону правового конфлікту між компаніями.
Китайський суд обмежив максимальну суму ліцензійного відрахування на рівні $1,2 для розвинених економік, зокрема Європу, і $0,8 для інших ринків, зокрема Китай.
Неабияк важливо, що суд вказав, що тягар ліцензійних роялті в галузі виробництва смартфонів не повинен перевищувати діапазон від 4,3% до 5,3%. Це рішення означає, що виробники повинні сплачувати не більше $0,8 за смартфон із підтримкою 4G в розвинених економіках та не більше $0,5 в інших регіонах.
OPPO сподівається, що це рішення встановить прецедент для галузі, вплинувши на судові рішення по всьому світу. Гігант смартфонів стикався із заборонами продажів в Німеччині через вимоги Nokia, а в Індії суд зобов’язав OPPO сплачувати 23% від виручки в ліцензійних відрахуваннях.
З іншого боку, суди Індонезії підтримали китайського виробника.
