Криптовалютна сфера зазнала вражаючого зниження збитків від кіберзлочинців у 2023 році, становлячи лише $1,8 млрд, порівняно з попереднім роком. За даними аналітиків від Immunefi, ця цифра вполовину менша, ніж у 2022 році.
За звітом Immunefi, 219 атак, призвели до втрат активів на суму $1,69 млрд. Додатково $100 млн було втрачено через випадки шахрайства.
Найбільше кіберзлочинці накопичили збитків у листопаді ($343 млн), вересні ($340 млн) та липні ($320 млн). Загалом 2023 рік виявився спокійнішим порівняно з попереднім: збитки з криптовалютної індустрії через кіберзлочинців зменшилися на 54,2%, до $1,8 млрд.
Сектор DeFi зазнав найбільших втрат, становлячи 77,3% від загальної шкоди, у той час як решта 22,7% припало на централізовані платформи (CeFi). Разом з тим, атака на Mixin Network виявилася найбільшою за розміром, призводячи до втрат на суму $200 млн.
Інші великі втрати зафіксовані в результаті атак на Euler Finance ($197 млн), Multichain ($126 млн), Poloniex ($126 млн) та BonqDAO ($120 млн). Лише $241 млн, або 13,4% від загальної суми, вдалося повернути.
Специфічні платформи також стали об’єктом інтересу зловмисників у 2023 році, з найчастішими атаками на блокчейн BNB Chain (133 інциденти), Ethereum (95), Polygon (10) та Avalanche (6 випадків).
