Кіберполіція України попереджає щодо нового виду шахрайства, пов’язаного із створенням фейкових ботів та фішингових атак в месенджерах. Про це повідомляє пресслужба Кіберполіції.
Зловмисники використовують месенджери для створення ботів, що імітують представників провідних українських організацій, зокрема, енергетичних компаній.
Шляхом надсилання фейкових посилань на ресурси цих організацій, зловмисники намагаються отримати авторизаційні дані користувачів для подальшого зламу їх облікових записів у месенджерах.
Після привласнення акаунтів, шахраї розсилають фішинговий контент всім знайомим жертви. Мета зловмисників – змусити жертву ввести фінансові дані на фішинговому вебсайті.
Як захиститися від шахраїв у месенджерах
Кіберполіція закликає українців бути обережними та надає декілька порад для захисту від кіберзлочинців, зокрема, налаштовувати двофакторну автентифікацію, уважно перевіряти посилання, не розголошувати конфіденційну інформацію, та отримувати інформацію лише з офіційних джерел.

У випадку розголошення платіжних даних, громадян закликають негайно звертатися до свого банку та блокувати картку.
