Інтернет на Місяці: NASA розгорне 4G-зв’язок на природньому супутнику Землі

Цього року на Місяці може з’явитися перша 4G-мережа, що дозволить використовувати стільниковий зв’язок на природному супутнику Землі. Цей проєкт реалізується за підтримки аерокосмічного агентства NASA та компанії Nokia, яка займається розробкою й установкою необхідного обладнання.

Про це повідомляє IFL Science.

Головна мета — забезпечити стабільний зв’язок для астронавтів місії Artemis, що готується до повернення людей на Місяць. Завдяки 4G-мережі, екіпаж зможе здійснювати голосові дзвінки, передавати дані, координувати роботи роверів та передавати відео у високій якості.

Обладнання, що забезпечить зв’язок, буде енергоефективним і пристосованим до екстремальних умов місячного середовища. Очікується, що мережа працюватиме на частотах, аналогічних земним, і буде протестована в різних регіонах Місяця.

Успішне впровадження цього проєкту стане важливим кроком у розвитку інфраструктури для тривалих місій на Місяці, включаючи майбутню базу Artemis Base Camp, що має стати першим постійним людським поселенням на іншому небесному тілі.

Читайте далі

Як штучний інтелект трансформує український бізнес у 2026 році

У 2026 році штучний інтелект остаточно перейшов зі статусу...

Тенденції розвитку українського IT-аутсорсингу на тлі глобальних змін ринку

Українська індустрія IT-аутсорсингу продовжує адаптуватися до трансформацій світового технологічного...

У чіпах Apple знайшли вразливість, яка небезпечна для старих iPhone

У процесорах Apple для iPhone виявили вразливість, яка зачіпає низку старіших пристроїв і може бути використана для обходу систем захисту.

OpenAI запускає програму для виправлення вразливостей у відкритому коді

Компанія OpenAI запускає програму, яка допоможе розробникам відкритого ПЗ швидше знаходити та виправляти помилки безпеки.

Imec показала нові рішення для пам’яті ШІ

Бельгійський дослідницький центр Imec представив дві нові розробки у сфері пам’яті для комп’ютерів та систем штучного інтелекту.