Японська компанія Honda успішно провела перший запуск і посадку власної експериментальної багаторазової ракети. Кульмінацією цієї амбітної програми має стати суборбітальний політ на висоту 100 км, запланований на 2029 рік.
Космічна ректа від Honda
Підрозділ досліджень і розробок Honda запустив ракету висотою 6,3 метра з діаметром 85 см і масою 900 кг на висоту 300 метрів. Політ тривав менше хвилини, а посадка відбулася безпечно та точно. Це випробування стало першим реальним тестом здатності ракети до зльоту й контрольованого повернення, демонструючи ключові технології багаторазового використання.
Запуск відбувся на півночі Японії, в місті Тайкі, префектура Хоккайдо, поруч з об’єктом Японського космічного агентства JAXA. Завдяки низькій висоті польоту, зона безпеки склала лише 1 км, чого було достатньо для уникнення ризиків у разі аварійного відключення двигуна.
Ракета обладнана вдосконаленою системою безпеки, яка контролює параметри польоту, швидкість і положення, не допускаючи відхилення від заданої траєкторії. Це рішення є критично важливим перед майбутніми запусками на висоту понад 100 км, де необхідна значно більша зона відчуження.
Варто зазначити, що Honda не перша серед технологічних та автомобільних компаній, яка цікавиться космосом. Tesla через свою компанію SpaceX вже давно домінує у сфері комерційних запусків, а її ракети Falcon злітали понад 500 разів.
