Світові гіганти технологій Google та Microsoft разом зі сталеливарною корпорацією Nucor Corporation оголосили про спільну ініціативу інвестування в інноваційні проєкти з генерації та зберігання енергії.
Згідно з повідомленням Datacenter Dynamics, ця трійка партнерів планує агрегувати свої запити на чисту енергію та розробляти нові бізнес-моделі в цій галузі. Очікується, що перші значні технології стануть масовими та доступними до першої половини 2030-х років.
Ініціатива спрямована на прискорення розвитку перших у своєму роді проєктів, що перебувають на ранній стадії комерціалізації. Ці проєкти включають передові розробки в галузі атомної та геотермальної енергетики, технології, пов’язані з “чистим” воднем, та системи довготривалого зберігання енергії (LDES).
У цьому контексті компанії вже розпочали процес запиту інформації про подібні проєкти у США, а перший раунд угод про купівлю енергії закінчиться приблизно в I кварталі 2025 року.
За словами представників компаній, найбільший акцент буде зроблено на фінансуванні перспективних технологій, їх лобіюванні та створенні стимулюючих тарифів у співпраці з постачальниками енергії та комунальними службами.
Технології, які розглядаються для інвестування, повинні мати показник надійного постачання не менше 50 МВт “чистої” енергії, бути першими у своєму роді та мати потенціал масштабування до 100+ ГВт у всьому світі до 2040 року.
Зазначено, що перевага надається американським проєктам, які можуть бути комерціалізовані до 2030 року.
