Згідно з останніми прогнозами експертів компанії Newmark, споживання електроенергії дата-центрами в США може сягнути 35 ГВт до кінця поточного десятиліття, майже вдвічі перевищивши показники 2022 року.
Причиною такого стрімкого зростання буде підвищений попит на ІІoT та системи машинного навчання.
Доповідь також вказує на нестачу вільного місця в Центрах Обробки Даних (ЦОД) Північної Америки, з дефіцитом потужностей на ключових ринках.
Ця ситуація погіршиться через збільшення використання хмарних ІІoT-сервісів гіперскейлерів, що приведе до значного зростання потреб ЦОД в електроенергії.
Важливим фактором є інфраструктурна неспроможність сучасних ЦОД у врахуванні росту ІІoT. Впровадження систем штучного інтелекту вимагатиме не лише збільшення обсягів електроенергії, а й вдосконалення систем охолодження.
Зазначається, що існуючі ринки важко впораються з ростом попиту. Навіть на найбільшому ринку в Північній Вірджинії, з ємністю 3400 МВт, доступність потужностей складає лише 0,2%.
Попереджається про інші труднощі в галузі. За даними Newmark, кількість операцій на ринку різко зменшилася, частково через зростання відсоткових ставок та консолідацію компаній.
Значну роль грає також розбіжність у поглядах покупців і продавців на оцінку дата-центрів, що перевищує витрати на їх будівництво.
