Спільне підприємство Sony Honda Mobility представило новий прототип електромобіля на виставці CES у Лас-Вегасі. У той час, коли чимало компаній скорочують або призупиняють програми з електромобілів, Sony та Honda підтвердили намір вивести власний проєкт у серійне виробництво.
Електромобіль Sony Honda Mobility
Генеральний директор Sony Honda Mobility Ясухіде Мізуно повідомив, що компанія планує вивести на ринок США модель, створену на базі концепту Afeela, вже у 2028 році. За його словами, перші поставки серійного електромобіля Afeela 1 клієнтам у Каліфорнії мають розпочатися наприкінці поточного року.
Afeela 1, який Sony Honda Mobility показала ще минулого року, стане першим серійним електромобілем компанії. Стартова ціна моделі заявлена на рівні 89 900 доларів, що позиціонує її у преміальному сегменті ринку.
Виступ Sony Honda Mobility став нетиповим для CES 2026, адже багато автовиробників стикаються зі спадом попиту на електромобілі. Ситуацію ускладнюють імпортні тарифи на автомобілі та комплектуючі, а також згортання державної підтримки. Адміністрація Дональда Трампа скасувала податкову пільгу в розмірі 7 500 доларів, що знизило зацікавленість споживачів у купівлі електромобілів у США.
Спільне підприємство Sony та Honda було створене у 2022 році. Воно поєднує інженерні та виробничі компетенції Honda з експертизою Sony у сфері програмного забезпечення, розваг і цифрових сервісів.
