Компанія Meta офіційно оголосила про припинення роботи настільних версій Messenger для macOS і Windows. Починаючи з 15 грудня, користувачі більше не зможуть входити в застосунок і будуть автоматично перенаправлені на вебверсію Facebook Messenger. Компанія пояснила, що цей крок є частиною переходу на більш уніфіковану систему спілкування через браузер.
Що зміниться для користувачів
На сторінці довідки застосунку Messenger зазначено, що користувачі отримають у додатку сповіщення про початок процесу закриття. Власники Mac ще матимуть 60 днів, щоб користуватися програмою, після чого її буде повністю відключено. Meta радить видалити додаток, оскільки він більше не працюватиме.
Тепер користувачі зможуть спілкуватися через вебверсію Messenger або використовувати настільний застосунок Facebook, який доступний для Windows. Компанія рекомендує перед переходом на вебінтерфейс активувати функцію “Безпечного сховища” — спеціальний інструмент для збереження історії чатів. Для цього потрібно в налаштуваннях Messenger обрати пункт “Конфіденційність і безпека” та перевірити, чи увімкнено наскрізне шифрування й опцію “Увімкнути безпечне сховище“.
Закриття настільних версій стало очікуваним після того, як у вересні 2024 року компанія Meta перевела Messenger на прогресивний вебдодаток (PWA). Водночас компанія намагається мінімізувати незручності для користувачів, проте експерти прогнозують, що рішення може викликати хвилю критики серед тих, хто звик до окремого застосунку для швидкого спілкування без відкриття браузера.
