Супутниковий інтернет-сервіс Starlink, яким керує компанія SpaceX Ілона Маска, відновив роботу після глобального збою в ніч проти понеділка. За даними платформи Downdetector, яка відстежує перебої, на піку проблем у США зафіксували понад 43 тисячі скарг від користувачів. Проте вже близько 1:15 ранку за східним часом (05:15 GMT) кількість звернень знизилася до менш ніж тисячі.
Starlink відновлює роботу
Офіційний сайт Starlink підтвердив збій, зазначивши, що сервіс мав перебої у роботі і команда проводить розслідування. Згодом повідомлення зникло без уточнення причин інциденту.
Неполадки зачепили й Україну. Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді повідомив, що зв’язок через Starlink зник уздовж усієї лінії фронту близько 07:28 за місцевим часом (04:28 GMT). За його словами, сервіс почав відновлюватися приблизно через пів години.
Українські військові широко використовують понад 50 тисяч терміналів Starlink для координації бойових дій та управління безпілотниками. І це робить систему критично важливою для оборонних операцій.
Starlink працює через розгалужене сузір’я супутників на низькій навколоземній орбіті й забезпечує доступ до інтернету навіть у віддалених регіонах і зонах конфліктів. SpaceX поки не надала додаткових пояснень щодо причин збою та залишає без відповіді запити журналістів.
