Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість введення санкцій проти європейських чиновників, відповідальних за впровадження Закону ЄС про цифрові послуги (DSA). За інформацією джерел, мова може йти про візові обмеження. Це стане першим випадком, коли Вашингтон карає іноземних урядовців не за корупцію чи порушення прав людини, а за регуляторні норми.
Санкції проти європейських чиновників
DSA спрямований на боротьбу з незаконним контентом в інтернеті, як-от з мовою ненависті та матеріалами про сексуальне насильство над дітьми. Однак адміністрація Трампа вважає, що цей закон цензурує американців і збільшує фінансові витрати американськими технологічними компаніями. Держсекретар Марко Рубіо у серпні дав вказівку дипломатам активно лобіювати зміну або скасування DSA, заявляючи про невиправдані обмеження свободи слова.
Трамп неодноразово посилював тиск на Європеський Союз, погрожуючи запровадженням додаткових тарифів проти країн із цифровими податками. У своїй останній заяві він пригрозив експортними обмеженнями на високотехнологічну продукцію, якщо європейські країни не відмовляться від регулювань.
Європейська комісія називає такі звинувачення безпідставними.
“Свобода слова лежить в основі DSA, закон встановлює чіткі правила для онлайн-посередників, не порушуючи права громадян”, – наголосили в Брюсселі.
Вашингтон фактично звинувачує ЄС у придушенні консервативної публіки. Тоді як у Європі заявляють, що правила спрямовані на безпеку користувачів та чесну конкуренцію на ринку. Якщо санкції будуть ухвалені, це може спричинити серйозну дипломатичну кризу між США та ЄС.
