Китай запускає масштабну ініціативу з перетворення надлишкових обчислювальних потужностей у новий ринковий ресурс. Після бурхливого трирічного будівництва тисяч дата-центрів по всій країні уряд зіштовхнувся з проблемою перевантаження інфраструктури, а використання потужностей не перевищує 20-30%. Це не лише економічно невигідно, а й загрожує технологічному майбутньому Китаю в сфері штучного інтелекту.
Як Китай регулюватиме кількість дата-центрів
У відповідь на цю кризу, Національна комісія з розвитку та реформ розпочала оцінку ринку та запровадила нові обмеження. Відтепер місцева влада більше не зможе запускати невеликі проєкти без підтверджених угод на купівлю обчислювальних ресурсів. Скасування понад 100 проєктів за півтора року свідчить про серйозність намірів уряду впорядкувати сектор.
Ключова ідея Пекіну погялає в створенні єдиної національної хмарної платформи, яка зможе продавати надлишкові потужності. Над цим працює Міністерство промисловості та інформаційних технологій спільно з China Mobile, China Unicom та China Telecom. До 2028 року вони мають забезпечити стандартизований зв’язок між центрами даних по всій країні.
Китай прагне не лише уникнути технічного та економічного фіаско, а й створити нову модель цифрової економіки, де обчислювальна потужність для штучного інтелекту стане товаром, доступним за запитом, наче електроенергія.
