Криптовалютна компанія Ripple, відома токеном XRP, заявила про подання заявки на отримання національної банківської хартії у США. Про це повідомив генеральний директор компанії Бред Гарлінгхаус у своєму дописі в соціальній мережі X. Це відбулося невдовзі після аналогічної ініціативи компанії Circle.
Вихід цифрових валют на ринок
Заявка Ripple на банківську хартію наразі розглядає Управління контролера валюти США (OCC). Цей крок сигналізує про намір компанії закріпити своє місце в регульованому фінансовому просторі. Крім того Ripple прагне отримати головний рахунок у Федеральній резервній системі, що забезпечило б прямий доступ до державної платіжної інфраструктури та дало змогу зберігати резерви свого стейблкоїна в центральному банку.
Ripple офіційно запустила свій стейблкоїн RLUSD у жовтні минулого року. Цого ринкова капіталізація на сьогодні становить близько $470 мільйонів. Звісно це значно менше за лідерів ринку Tether (USDT) та USD Coin (USDC), однак RLUSD вже потрапив до переліку найбільших стейблкоїнів за даними CoinMarketCap.
Отримання банківської хартії може дати Ripple низку переваг: від зниження витрат на транзакції до набуття більшої довіри з боку споживачів і регуляторів. Це також відкриє двері до нових можливостей. Наприклад, емісії стейблкоїнів на базі федеральної підтримки чи участі у розвитку цифрової економіки США.
