Компанія Meta продовжує зміцнювати свої позиції у сфері чистої енергетики. Цього разу технологічний гігант оголосив про стратегічну угоду з Constellation Energy щодо придбання всіх атрибутів чистої енергії атомної електростанції в місті Клінтон, штат Іллінойс. Об’єкт потужністю 1,1 гігавата постачатиме енергію до місцевої мережі з червня 2027 року, а Meta фінансуватиме його діяльність до 2047-го.
Енергетична угода компанії Meta
Попри те, що електроенергія не надходитиме безпосередньо до дата-центрів Meta, угода дозволить компанії зменшити власний вуглецевий слід і підтримати стабільне джерело безвуглецевої енергії. Зокрема, дата-центр Meta у місті ДеКалб, залишиться одним із потенційних споживачів енергії з цієї станції.
Очікується, що фінансування від Meta допоможе Constellation переліцензувати роботу реактора та уникнути залежності від державних субсидій після 2027 року. Саме тоді спливає термін дії програми ZEC – системи підтримки безвуглецевої генерації за рахунок платників податків. Тепер Meta фактично замінює її своїми інвестиціями.
Інтерес великих технологічних компаній до ядерної енергетики не випадковий. Бурхливе зростання потреб у штучному інтелекті та хмарних обчисленнях потребує стабільного та екологічного джерела енергії. Meta вже оголосила конкурс на будівництво нових АЕС і отримала понад 50 заявок у понад 20 штатах США.
Угода з Constellation – ще один крок до того, щоб ядерна енергетика отримала нове дихання завдяки підтримці Big Tech.
