Ціна на XRP підскочила на 7,5%, досягнувши $2,71, після того як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) офіційно прийняла заявки на створення ETF, заснованих на цій криптовалюті.
Це рішення наблизило можливість появи першого в США біржового фонду на основі XRP, повідомляє Decrypt.
Серед головних претендентів на запуск ETF — WisdomTree і Canary Capital, які подали відповідні документи через біржі Nasdaq і Cboe BZX. Після реєстрації у Федеральному реєстрі США розпочнеться 21-денний період для громадського обговорення, а SEC матиме до 240 днів, щоб винести остаточний вердикт.
Тим часом Бразилія обігнала США, першою у світі схваливши спотовий ETF на основі XRP. Фінансовий регулятор країни надав компанії Hashdex дозвіл на запуск Nasdaq XRP Index Fund на біржі B3, що стало значущою подією для криптовалютного ринку.
Попри позитивний сигнал, аналітики B2BINPAY зазначають, що XRP поки що не демонструє вибухового зростання, як це було після схвалення криптвалюти Bitcoin або Ethereum ETF. Причиною може бути триваючий судовий процес між SEC і Ripple, що тягнеться ще з 2020 року.
Очікується, що рішення у справі Ripple може бути відкладене, що дасть XRP більше часу для зміцнення своїх позицій. Експерти прогнозують, що після офіційного схвалення ETF для Solana, Litecoin та Dogecoin, XRP також отримає “зелене світло”, відкриваючи нові перспективи для великих інвесторів.
