Стартап Neuralink, який працює над імплантатами для головного мозку, не став причиною смерті жодної мавпи. Про це заявив засновник компанії Ілон Маск, передає Bloomberg.
Щодо інформації про смерть кількох мавп після отримання чипів від Neuralink Маск повторив свої слова, що під час початкових експериментів використовувалися тварини, які вже перебували у передсмертному стані. За його словами, жодна мавпа не померла внаслідок імплантації, оскільки було вирішено проводити експерименти на тваринах, які вже мали критичні стани здоров’я.
Ця заява відповідає повідомленню, яке торік опублікувала сама Neuralink. Там стверджували, що для експериментів було обрано тварин, які “можуть перебувати в несприятливих умовах через попередні захворювання”. Також згадувалося, що дві мавпи було евтаназовано за розкладом, а шість – за рекомендацією ветеринарного персоналу Каліфорнійського університету в Девісі.
Своєю чергою Комітет лікарів за відповідальну медицину – група, яка протистоїть експериментам на тваринах – отримала доступ до публічних записів університету, з яких випливає, що 12 мавп померли після імплантації чипів від Neuralink.
Стартап побудував власні приміщення для приматів у Каліфорнії, які Маск назвав “раєм”. За інформацією Bloomberg, ці приміщення просторі та оснащені іграшками, ігровим обладнанням та телевізорами.
Люди, які підтримують медичні дослідження на тваринах стверджують, що такі дії допомагають розробляти важливі медичні пристрої без шкоди для людей. Однак противники вважають, що такі експерименти жорстокі і їх можна проводити іншими способами.
