Компанія Apple вирішила, що супутниковий звʼязок в iPhone 14 буде безкоштовним для використання ще протягом року. Про це пише 9to5Mac.
Функція надсилання екстрених текстових повідомлень через супутникову мережу дебютувала разом із анонсом iPhone 14 у 2022 році.
Тоді Apple розраховувала надавати доступ до неї на безоплатній основі протягом перших двох років після активації пристрою, а потім планувалося ввести якусь абонентську плату. Однак починаючи з поточного моменту, техногігант продовжив безкоштовний період.
Для користувачів iPhone 15 подібна пільга не передбачена. Після перших двох років з моменту активації смартфона вони мають перейти на абонентську плату. Відповідно, перші покупці пристроїв зіткнуться з необхідністю зробити це приблизно у вересні 2025 року. Власникам смартфонів із лінійки iPhone 14 почнуть платити приблизно в той же час.
На той момент Apple зможе визначитися зі своєю тарифною політикою, адже зараз вона бере на себе всі витрати на обслуговування абонентської бази в супутникових мережах партнерів. Власники iPhone 14 і iPhone 15 мають можливість відправляти екстрені текстові повідомлення в тих точках планети, де відсутній сигнал стільникової мережі. А покупцям iPhone 15 доступний і виклик технічної допомоги через супутниковий звʼязок при пересуванні машиною. Водночас необхідно мати вихід до відкритої місцевості, де сигнал супутників не блокуватиметься штучними чи природними перешкодами.
