Звітність від нідерландської компанії ASML розкрила цікаві тенденції в експорті обладнання для виробництва чипів: навіть при загальному зниженні попиту, китайські замовники стають все більш активними.
Це підтверджується також японською експортною статистикою за березень, яка показала значний зріст прибутку від поставок чипового обладнання до Китаю – на 82,4%. Загалом експорт Японії до Китаю збільшився на 12,6% до $11,3 млрд, утримуючи позитивну тенденцію протягом чотирьох місяців поспіль.
Натомість, експорт до інших азійських країн, США та Європи також показав зростання, проте менш істотне.
За даними влади Китаю, перший квартал показав зростання ВВП на 5,3%, що свідчить про стійкий попит у цьому регіоні. Попит на обладнання для виробництва чипів особливо активний, зокрема через обмеження санкцій Японії.
