Міністерство цифрової трансформації України оголосило про запуск програми, яка передбачає гранти задля відновлення інтернет-інфраструктури на територіях, звільнених від російської окупації. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
Загальний бюджет програми становить 700 тис. євро. Гранти планують рівномірно розподілити між 70 телекомунікаційними компаніями, які працюють у наступних областях:
- Київська;
- Чернігівська;
- Сумська;
- Харківська;
- Донецька;
- Херсонська;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Луганська.
За ці гранти можна:
- придбати обладнання та матеріали;
- оплатити рахунки за електроенергію;
- оплатити оренду приміщень;
- здійснити витрати, пов’язані з утриманням інфраструктури;
- виплатити зарплатню співробітникам.
Заявки на отримання коштів приймаються до кінця листопада.
Підтримка надається завдяки додатковому фінансуванню з боку уряду Німеччини й у рамках ініціативи ReACT4UA / EU4Business.
У червні парламентський Комітет із питань цифрової трансформації інформував, що повномасштабна російська агресія призвела до руйнування або пошкодження приблизно чверті всіх мереж Інтернету та понад 3000 базових станцій операторів мобільного звʼязку. На той момент було відновлено понад 1700 базових станцій і зв’язок у 500 населених пунктах.
А Мінцифра оцінювала, що на повне відновлення всієї телекомунікаційної інфраструктури до рівня, який був до початку війни, підуть 2,2 млрд доларів.
