Компанія OpenAI розглядає можливість укладення контракту з НАТО на розгортання своїх технологій штучного інтелекту в несекретних мережах альянсу. Першим про це написало видання The Wall Street Journal.
За даними газети, Сем Альтман під час внутрішньої зустрічі спочатку заявив, що компанія планує розгортання систем у засекречених мережах НАТО. Згодом представниця OpenAI уточнила, що йшлося про несекретні мережі, а попередня заява була помилкою.
OpenAI в оборонних структурах
Інформація з’явилася через кілька днів після того, як OpenAI уклала угоду з Пентагоном про використання своїх технологій у секретній мережі відомства. Контракт було підписано після рішення президента США Дональд Трамп припинити співпрацю уряду з компанією Anthropic.
Розрив із Anthropic стався на тлі розбіжностей щодо умов використання штучного інтелекту. Генеральний директор Anthropic Даріо Амодей заявляв, що компанія не погоджується на застосування своїх моделей для масового внутрішнього спостереження або створення повністю автономної зброї.
Пентагон раніше наголошував, що не планує використовувати штучний інтелект для стеження за громадянами США або для створення зброї без участі людини. Однак наполягає на праві застосовувати технології в межах закону без попереднього узгодження.
